Ваша корзина
0 товарів - 0,00 грн.
Ваша корзина поки що пуста!
Ваш продукут Ціна

tel(098) 190 83 21kievstar viber logo-велосипеди.

          (099) 072 43 17 mts icon viber logo- одяг, взуття.

Велокомпютер як вибрати ?

Сучасні технології надають всім велосипедистам в наш час доступ до величезної кількості різноманітних параметрів, які є дуже корисними і необхідними. Тому не дивно, що використання смартфонів для отримання різних даних стає все більш популярним і затребуваним. Хоча, з іншого боку, велосипедного комп'ютера все ще є що запропонувати.

Перед покупкою велокомпьютера варто задати самому собі кілька запитань:

Яку інформацію ви хочете отримувати і як ви будете її використовувати (чи будете аналізувати?) Скільки грошей Ви готові витратити на велокомп'ютер? Яка функціональність важлива для Вас: можливість підключення до комп'ютера, отримання яких-небудь специфічних параметрів, вага виробу, його дизайн, колір і т.д.

До якого типу велосипедистів Ви належите?

Необхідна інформація, одержувана за допомогою велосипедного комп'ютера, буде в прямому сенсі залежати від того, до якого типу велосипедистів належить райдер. Звичайних велосипедистів, які здійснюють неспішні прогулянки на своєму байку, як правило, цікавить відстань яку вони пройшли, швидкість і час. Фанатів туристичних велосипедних заїздів і райдерів, які часто користуються велосипедом, цікавлять такі показники, як відстань, сумарний пробіг, середня і максимальна швидкість. Велосипедистів, які беруть участь у професійних чи аматорських змаганнях цікавлять більш специфічні показники: середня частотв педалювання, частота серцевих скорочень, показники потужності.

Класифікація велокомп'ютерів

Велокомп'ютерBike Computer Sigma 1200plus 01

Велокомпьютер - це багатофункціональний пристрій, який встановлюється безпосередньо на велосипед. З його допомогою можна відстежувати безліч параметрів: час, швидкість руху, пройдену відстань, температуру навколишнього середовища, пульс, каденс, висоту над рівнем моря і багато іншого.

Переваги: ​​Компактний дизайн, легка вага, найчастіше володіє водонепроникним корпусом, легко кріпиться, простота використання, надає велику кількість корисної інформації, тривалий термін роботи від акумулятора.

Недоліки: сучасні моделі їх позбавлені
Фітнес-монітор для їзди на велосипеді

Фітнес-моніторgarmin forerunner 310XT

Cпортивні годинник з функцією GPS і велосипедним режимом, можна надягати як на зап'ясті, так і на велосипедне кермо.

Переваги: ​​один пристрій можна використовувати для різних видів активності: велосипедна їзда, біг, туризм, плавання; володіє міцним водонепроникним корпусом.

Недоліки: як правило, має менш компактний корпус з високим профілем, через що схильний до пошкоджень в результаті аварії.

Смартфонsmartfon velosyped

Завдяки можливості підключення до інтернету можна скачати необхідні під час велосипедної їзди додатки, а вбудований датчик GPS завжди допоможе знайти вірну stravaдорогу.

Переваги: ​​Великий, зручний для сприйняття екран. Забезпечує можливість відображення будь-якої інформації, включаючи карту місцевості, а також її зберігання і подальший аналіз.

Недоліки: для установки на велосипед потрібно спеціальне кріплення. Низькі показники водонепроникності і удароміцності, необхідний допоміжний захисний корпус. Заряд акумулятора телефону швидко витрачається, особливо при активному використанні GPS.

Кращі велосипедні додатки для смартфонів

Як працюють велосипедні комп'ютери?

Типи датчиків:

Магнітний: датчик складається з магніту, розташованого на спиці колеса, що обертається повз датчика, прикріпленого до передньої вилки. Отримана інформація передається на головний пристрій, розташоване на кермі, після чого обробляється і показується на екрані. Для датчика, що вимірює частоту обертання педалей, магніт кріпиться до шатуна, а сам датчик до пір'я.

    Переваги: ​​Доступна ціна, тривалий час автономної роботи, що знімає необхідність регулярної підзарядки.
    Недоліки: відсутність GPS модуля

GPS датчик: він використовує передавач для зв'язку з супутником для збору інформації про поїздку.

    Переваги: ​​надають доступ до більшої кількості різноманітної інформації, яка може бути передана на комп'ютер, настроюються екрани. Може легко демонтувати і встановлювати на інші байки.
    Недоліки: більш висока вартість, більшу вагу, потребує регулярної підзарядки.

Типи передачі даних у велосипедних компютерах 

Провідний: магнітний датчик з'єднується за допомогою дроту з дисплеєм для передачі сигналу.

    Переваги: ​​доступна ціна, простий механізм, легка вага.
    Недоліки: труднощі в перевстановлення на інший байк. Є ймовірність попадання дроти в спиці, що тягне за собою його обрив. Хоча це частіше властиво під час їзди на МТВ велосипедах по пересіченій місцевості, ніж по рівних дорогах на шосейних байках.

Бездротовий: Сигнал від магнітного датчика передається до головного пристрою за допомогою бездротового передавача. Існують моделі з GPS.

    Переваги: ​​простота установки, відсутність дротів.
    Недоліки: коштують дорожче дротових аналогів, особливо з GPS модулем, мають більшу вагу.

Інші особливості велоcіпедних комп'ютерів

Підсвічування: функція підсвічування робить екран більш зручним для читання під час їзди в темний час доби.

Термін служби батареї: GPS велосипедні комп'ютери використовують вбудований акумулятор з терміном служби до 20 годин; смартфони з включеним GPS модулем і запущеними велосипедними додатками зможуть пропрацювати в середньому від 5 до 8 годин. Бездротові магнітні пристрої використовують 1 або 2 плоскі батарейки, які можуть служити кілька років.

Кілька екранів даних: кількість показуються даних може бути обмежене розмірами екрану, в такому випадку в деяких пристроях передбачена можливість перемикання інформаційних екранів за допомогою простого натискання кнопки. Параметри екрану можуть бути фіксованими або налаштованим.

Передача даних: якщо є необхідність у передачі отриманих за допомогою велосипедного комп'ютера даних в соціальні мережі, на персональний комп'ютер в різного роду навчальні додатки, то моделі велокомп'ютерів з GPS датчиками і смартфони можуть з легкістю надати таку можливість.

Читаність: наскільки легко зчитуються дані з екрану? Магнітні пристрої мають фіксований розмір шрифту. Моделі з GPS модулями можуть надавати можливість зміни розміру шрифту. Дрібний шрифт буде легко читатися під час стоянки, тоді як при русі краще буде встановити шрифт побільше, так як вібрації будуть перешкоджати видимості даних.

Додаткові кріплення: доступні для абсолютно всіх різновидів даних пристроїв в незалежності від моделі. Різні кріплення допомагають надійно закріпити екран велокомпьютера і так само легко при необхідності зняти девайс.

Обмін даними між велосипедами: деякі пристрої, як правило, моделі з GPS модулями мають властивість обмінюватися даними між 2-ма або 3-ма велосипедами, на яких встановлені подібні пристрої, зберігати й обробляти накопичені дані.

Отдже знаючи різні функції які може містити велокомпютер ви зможете зробити правильний вибір як по ціні так і по функціям які вам потрібні.

Прочитано 967 разів

Вас можуть зацікавити

  • MTB велосипеди 26
  • MTB велосипеди 27.5
  • MTB велосипеди 29
7 300 грн.
Кількість:
14 750 грн.
Кількість:
11 990 грн.
Кількість:
12 900 грн.
Кількість:
14 700 грн.
Кількість:
9 390 грн.
Кількість:
11 500 грн.
Кількість:
Top