Ваша корзина
0 товарів - 0,00 грн.
Ваша корзина поки що пуста!
Ваш продукут Ціна

tel(098) 190 83 21kievstar viber logo-велосипеди.

          (099) 072 43 17 mts icon viber logo- одяг, взуття.

Альюмінієві велосипедні рами

АЛЮМІНІЙ, а вірніше його сплави, на сьогодні є самим поширеним матеріалом для виготовлення рам. Не дивно: на виході з тайванського заводу прості алюмінієві рами можуть коштувати 25 доларів.

Якщо подивитися на характеристики алюмінію і його сплавів, то ми бачимо, що більшість з тих, що цікаві нам, набагато гірші, ніж у сталі. Чому тоді літаки і космічні кораблі роблять із сплавів алюмінія? Вага - головний козир «крилатого» металу (так іноді називають алюміній). У «солідної» сталі питома вага 7,85 грам на один кубічний сантиметр, а в алюмінію - всього 2,7 грама. Тому зіставлення його властивостей до ваги дає помітно кращі результати, ніж у сталі.

Якщо ми згадаємо фізику, то виявимо таку залежність: при збільшенні діаметра труби в два рази жорсткість її підвищується в 8 разів (кубічна залежність). При збільшенні товщини стінки в два рази або при застосуванні матеріалу з великим коефіцієнтом пружності жорсткість конструкції збільшується лінійно, тобто в два рази. Ось тут алюміній і виграє у сталі: чим більше діаметр труби, тим тонше стінка - справедливо для обох матеріалів. Але товщину стінки не можна зменшувати безмежно: не можна ж допустити, щоб стінки рами прогиналася від стиснення, скажімо, пальцями. Мінімальна товщина стінок для сталі 0,4 мм, для алюмінію - 0,8 мм. Сталь в цьому випадку залишається супер важкою. От якби велосипеди робити треба було тільки з тонких труб ...bike2

Переваги алюмінієвих рам у велосипеді:

 • висока жорсткість;
 • дозволять збільшити ККД велосипедиста;
 • на алюмінієвих рамах легше розганятися, і вони краще ведуть себе на гірках;
 • дещо менша, ніж у сталевих, вага;
 • більш низька ціна.

У чому ж недоліки?

 • рама сильніше передає тряску на велосипедиста;
 • рами накопичують втому і руйнуються «без попередження»;
 • алюмінієві рами «не люблять» легких наїздників;
 • термін життя у цих рам менше, ніж у сталевих.
 • Сьогодні, мабуть, в середньому ціновому діапазоні саме алюмінієві рами є найбільш розумним вибором для байкера початківця.

Про алюміній ходять чутки, що він не схильний до корозії. Це не цілком так. Алюміній окислюється і покривається тонкою плівкою оксиду. До речі, якщо цю плівку регулярно знімати, скажімо, наждачним папером, то мож¬но алюмінієву трубу протерти до дірок. Також «не любить» алюміній і сіль, якою рясно посипають наші дороги. Тому труби і деталі з алюмінієвих сплавів повинні мати зовнішнє захисне покриття. Для цього найкраще підходять лакові фарби. Але більш елегантно виглядає захисне покриття, що отримується в результаті анодування поверхні алюмінію.

bike1

Форми алюмінієвих труб бувають самими різними. Частково це звязано з тим, що виробник прагне зробити красиву конструкцію, і тим, щоб компенсувати негативні властивості жорсткості алюмінію, не зменшуючи її міцності, і максимально знизити вагу. Так як в поперечному напрямку жорсткість, як відомо, благо. А у вертикальному зайва жорсткість – завдає шкоди дуже нас трясе по нервіностям. То з'являються труби, які «вище і вже»: овальні або прямокутні в перерізі. Крім того, часто застосовується 8-образні, якщо дивитися зверху, задні пір'я. Вони дещо знижують вертикальну жорсткість і збільшують грязьовий зазор.

Останнє досягнення алюмінієвого рамо будування - гідроформованні труби. Ця технологія, яка базується на властивостях нестискаємої рідини, що дозволяє зробити в рамі різні виступи будь якої форми , частіше навіть корисної форми. Раніше, щоб збільшити перетин труби, скажімо, в самому напруженому місці з'єднання з іншими трубами, використовували зварювання - до труби просто приварювали ще шматок для міцності. Сьогодні гідроформуванням можна отримати єдину конструкцію необхідної форми. Це помітно підвищує надійність (немає зварних швів) рам і поліпшити технологічність їх виробництва.

Прочитано 1226 разів

Вас можуть зацікавити

 • MTB велосипеди 26
 • MTB велосипеди 27.5
 • MTB велосипеди 29
7 300 грн.
Кількість:
14 750 грн.
Кількість:
11 990 грн.
Кількість:
12 900 грн.
Кількість:
14 700 грн.
Кількість:
9 390 грн.
Кількість:
11 500 грн.
Кількість:
Top