Ваша корзина
0 товарів - 0,00 грн.
Ваша корзина поки що пуста!
Ваш продукут Ціна

tel(096) 93 96 403kievstar viber logo

Схуднути на велосипеді

     У цій статі хотів би поділиться досвідом застосування велосипеда для схуднення і не тільки. Одного разу  спостерігав, як жінка каталася я б сказав тренувалася на велосипеді по біговій доріжці стадіону. Намотувала кола, раз за разом. Була одягнена досить тепло, хоча на вулиці було 22 градуси тепла, напевно, основна мета все таки була схуднення. Покатавшись так з пів години зупинилася і зробила кілька вправ на руки. На цьому все й закінчилося.

 

   Начебто нічого дивного ну вийшла людина зайнятися на вулицю своїм здоров'ям і напевно схуднути.
Оскільки я сам довгий час займався велоспортом, закінчив університет за спеціальністю спорт і реабілітація, а також багато займався самоосвітою і тренерською роботою, то мою увагу привернули не сам факт їзди на велосипеді, а те, що та жінка використовувала настільки велику передачу що крутила педалі дуже повільно хоча і їхала досить швидко.

     Ви скажете ну і що? Я розумію, що коли людина загорілась бажанням схуднути, а я більш ніж упевнений, що мета була саме та - судячи з одягу, то напевно вона не буде перед тим як приступити до занять або тренувань, як вам буде зручніше називати виїзди на велосипеді, читати гору літератури з біохімії, основам тренування та інших науки. Швидше за все прочитає маленьку статтю десь про те, що потрібно їздити по 30-40 хвилин, два, три рази на тиждень, що це відмінний вид аеробних вправ( і хто його знає, що це таке аеробні вправи??) і можливо там згадується, що бажано стежити за пульсом, а не за швидкістю, тому що все таки наш пульс, а не швидкість, говорить нам про те, що відбувається з вашим організмом.

    Отже, тут я хотів би наскільки це можливо коротко викласти теорію і практику фізичних процесів при їзді на велосипеді. Дати поради та програми щодо його використання, як для схуднення, так і для зміцнення здоров'я, оскільки ці дві мети нероздільні і жодним чином не можна в гонитві за зниженням ваги завдавати шкоди здоров'ю.Щоб ефективно тренуватися і досягти хороших результатів не потрібно нічого вигадувати.

    Аеробна робота (утворення енргії з того що ми їмо в організмі при надходженні кисню - щоб було простіше зрозуміти, утворення енергії без кисню - анаеробна - зрозуміло, що анаеробна робота можлива на протязі дуже короткого чаус ), в нашому випадку велосипед, це тривалі за часом і напрузі навантаження. Які дозволяють запустити процес  метаболізму - перетворення їжі на енергію. Цим я хочу сказати що після перших 25 хвилин безперервної їзди( дуже грубо для спрощення) на велосипеді, наш організм починає спалювати жири бо вуглеводи ідуть у топку першими і дуже швидко закінчується. Цей процес триває і після закінчення тренування, а саме для його відновленя . Але головний секрет це сталість, ви повинні педалювати в хорошому ритмі (70-90 обертів педалі за хвилину )хоча б протягом години, але так щоб не почати задихатися- не переходити в анаеробний режим. Правильна інтенсивність це та, при якій ви можете розмовляти або наспівувати собі щось під час їзди. Скільки калорій ви спалите? Важко визначити точно, оскільки ця цифра залежить від віку, від ваги і від того як розміщені жирові відкладення. Як відправну мітку можна вважати, що за годину такої фізичної активності спалюється близько 400- 500 калорій.

Важливий момент на який я зверну увагу це вибір передачі на велосипеді, тобто вибір передньої і задньої зірочки, якщо у вас гірський велосипед. Завжди використовуйте малий опір і підвищену частоту педалювання не менше 70 обертів на хвилину, це важливо, тому що при такому ритмі ваші м'язи ніг будуть повільніше накопичувати втому, збережеться хороша прохідність кровяних судин і як результат ваша кровяна система буде працювати ефективніше. Якщо ж використовувати велику передачу то мускули стануть «забиті» і ефект від заняття буде знижений.

 

І ще одне, не важливо який велосипед ви будете застосовувати - головне регулярність та цілеспрямованість !

Прочитано 785 разів

Вас можуть зацікавити

  • MTB велосипеди 26
  • MTB велосипеди 27.5
  • MTB велосипеди 29
7 300 грн.
Кількість:
14 750 грн.
Кількість:
11 990 грн.
Кількість:
12 900 грн.
Кількість:
14 700 грн.
Кількість:
9 390 грн.
Кількість:
11 500 грн.
Кількість:
Top