Ваша корзина
0 товарів - 0,00 грн.
Ваша корзина поки що пуста!
Ваш продукут Ціна

tel(096) 93 96 403kievstar viber logo

Екіпірування для екстремального катання, захист, одяг.

Екстремальне катання на байці, так чи інакше, пов'язане з високою небезпекою і ризиком. Кожен раз, сідаючи на велосипед, і роблячи трюк, ви ризикуєте отримати серйозну травму, наслідки якої можуть бути не передбачувані ...

У світі екстриму такі випадки не рідкість багато професійних райдерів надовго втрачають можливість кататися, а деякі залишаються інвалідами назавжди.

Здавалося б, що травми, це доля тільки професійних спортсменів і екстремалів, але практика показала що серед любителів такі випадки трапляється не менше, а то і більше.

У більшості випадків, падіннями страждають недосвідчені новачки, які недавно катаються і тільки освоюють ази майстерності — навчаються в велоекстрімі .

 Навіть якщо байкер намагається звести їх до мінімуму і катається дуже обережно, то все одно, кілька разів він впаде, а невдалий збіг обставин може привести до серйозних травм і пошкоджень організму.

Далі за списком йдуть райдери, які ніби і все робити вже вміють, і майстерності їм теж вистачає, але вони не хочуть зупинятися на досягнутому і постійно удосконалюють свою техніку, винаходячи нові трюки і постійно ризикуючи. Їхнє життя-це море адреналіну і драйву. Власне кажучи, це найпоширеніша група екстремальних катальцев, і кожен велосипедист, що встав на шлях екстриму катається подібним чином або навіть більш екстремально.

І останніми за кількістю травм слідують прості райдери, але травми, отримані ними, також серйозні як і у екстремалів. Тут велику роль відіграє фатальний збіг обставин ...
Вони катаються собі на втіху і, як правило, не лихачать, але тим не менш, це не особливо рятує.

Звичайно ж, кількість падінь варіюється в відповідністі зі стилем катання.

Найбільша кількість травм відбувається в МТБ, вмх, шосе-гонках-найменше у представників спокійного кросськантрі і "прогулочників ".

Для зниження травматизму в світі екстремального велоспорту використовується спеціальна велоекіпіровка, частіше так званий захист.

Досвід райдерів світового рівня показав, що застосування захисту значно знижує ризик серйозних травм. Багатьом використання захисту рятувало життя ... Шолом фулфейс, наприклад, практично повністю оберігає від травми голову, і зводить нанівець струсу мозку, а також інші неприємні наслідки.

Якщо при використанні захисту, ви злегка подряпаєтеся, то в тому ж самому випадку, без неї-дуже серйозно постраждаєте.

При екстремальному катанні, повний комплект захисту є необхідним аксесуаром для кожного байкера, особливо якщо кожен раз шукати нових пригод, і ставити перед собою все більш високі, і навіть нереальні цілі.

При відносно спокійному катанні про це можна особливо не турбуватися - захист буде вам тільки заважати. Це рівносильно ходіння в шубі влітку.

При такому стилі катання можна обмежитися самою мінімальною кількістю компонентів.

Захист-це не просто красивий аксесуар, який додає впевненості і пафосності в образ райдера. Одягаючи екіпіровку, отримуєш більшу впевненість в собі і відчуття повної безпеки.

Байкер, в повних обладунках, може потягатися з середньовічним лицарем, як за зовнішнім виглядом, так і по захищеності.

Комплект повного захисту складається з наступних предметів:

1) Шолом - один з найголовніших аксесуарів, який використовується як новачками, так і професійними райдерамі. Він застосовується практично у всіх стилях катання, без винятку. Травми голови залишаються одними з найпоширеніших серед велосипедистів, вони найнебезпечніші і приносять найбільш важкі наслідки, і 90% травм можна було б уникнути, якби шолом був одягнений на голову. Більшість байкерів, які пережили падіння, залишилися вдячні цьому аксесуару за свою врятоване життя. На даний момент, навіть участь у змаганнях аматорського рівня заборонено без шолома.
Як кажуть професійні райдери-шолом всьому голова-це найважливіший елемент екіпіровки.
Велосипедні шоломи поділяються на такі види:

а) Фулл фейс - шолом, повністю захищає голову. Найбезпечніший і надійний з усіх видів, та й одночасно він більше всіх інших сковує рухи. Екстремали віддають перевагу саме йому, так як удари при падінні припадають на всю голову, і можна не тільки набити шишку, а й вибити зуби, і на обличчі може залишитися жахливий шрам від рани. Для жорстких дисциплін гірського велосипеда і ВМХ -він просто незамінний. До всього іншого, взимку або в погану погоду максимально захищає від бруду, холоду або навіть снігу, в ньому завжди затишно.

fsc

Також у велоспорті застосовуються мото фуллфейси. Зрозуміло з назви, що використовують їх мотоциклісти, в таких, наприклад, дисциплінах, як мотокрос або суперкрос. Мотошлем захищає велосипедиста на 100%, але одягати його доведеться тільки перед небезпечними ділянками, так як він набагато важчий від вело фуллфейса, в ньому менше вентиляційних отворів і в спекотний літній день використовувати такий шолом просто неможливо.

б) кантрійних шолом - шолом, що не захищає все обличчя від удару. Використовується тільки кантрійщиками. Як правило, не рятує від серйозних травм, тому і застосовується тільки в кросськантрі і шосейних гонках, де необхідна максимальна легкість і несамовиті падіння малоймовірні. У кантрійних шоломі завжди відчуваєш себе більш комфортно, ніж в ФФ, але застосовувати його для екстремального катання неможна.

fsc1

Різновид таких шоломів - це наприклад шолом для катання по треку- він має дуже своєрідну форму, для поліпшення аеродинамічних властивостей.

fsc2

Кантрійний шолом надівають на себе не тільки професійні гонщики, але і просто любителі покататися по доріжках в парку.

в) Казанок - альтернатива фуллфейсу, яка стає все більш популярною. Від кантрійного шолома відрізняється він тим, що розрахований на більш серйозні навантаження і падіння, і може застосовуватися для екстремального катання. Захищає більшу частину голови, але обличчя залишається відкритим.

fsc3

2) Панцир - захист, призначена для запобігання від ударів і травм грудної клітки, спини, передпліч, живота. Являє собою жилет, або подібність куртки з рукавами, зібране з захисних пластин, що запобігають переломи, що пом'якшують прямі і колючі удари. Як правило спина і хребет, не відстають за кількістю травм від голови, тому застосування панцира також необхідно.

До цієї групи захисту можна було б віднести:

а) Панцир цілісний - як було сказано вище, це щось на кшталт жилета, зібране з захисних пластин, або куртки, до якої вже прикріплені налокітники.

Ось так виглядає "панцир з рукавами"

fsc4

А так без них:

fsc5

У продажу можна знайти ще один різновид панцира. Ось таку:

fsc6

б) Захист спини - аксесуар, призначений для захисту хребта і інших органів від травм. Як правило, представляє з себе послідовно скріплені пластини, розміщені на основі з міцної тканини.fsc7

в) Захисний пояс -
fsc8

3) Налокотники - захист ліктів і передпліч.

Дуже часто, падіння приносять велику кількість саден, ран і ударів на руках. Крім усього цього, можливо запобігти вивихам і переломам. Налокітники бувають також різні:

а) Захищають тільки лікоть, практично вся рука відкрита.
fsc9

б) І повний захист руки-лікті, частина передпліччя, і захисний щиток майже до кисті руки.
fsc10

4) Наколінники - виходячи з назви, нескладно здогадатися, що це захист для колін і ніг в цілому.

а) Тільки колінної чашечки.
fsc11
б) Коліно-гомілка-к наколінники додано захист гомілки, що дуже допомагає.
fsc12

в) Окремо захист гомілки.
fsc13

 

5) Маска - оберігає від бруду, пилу, води, сильного вітру, ударів очі байкера.

Як правило, маска одягається з фул фейсом, що повністю захищає обличчя від травм. Дуже важлива частина екіпіровки.

Асортимент масок теж дуже різний:

-маски з одинарними склом

-маски з подвійними склом

-маски з затемненним і тонованим склом

-І багато інших варіацій цього аксесуара

fsc14

Використовується як маска, так і окуляри.
Окуляри більшою мірою користуються популярністю у кросскантрійщіков.
fsc15

6) Рукавички - без винятку використовуються у всіх видах катання. Являють собою самі звичайні рукавички, з різними модифікаціями:

а) Повні рукавички, з захистом кисті і вставками - оберігають від холоду, падінь, саден-найповніший варіант для захисту від усього.

б) Рукавички зі вставками - полегшений варіант перших рукавичок-теж повні рукавички, але вставки тут тільки для захисту від протирання і невеликих падінь.
fsc16

в) Рукавички без пальців - найлегші рукавички-захищають найменше з усіх описаних тут. Одягаються як правило просто для зручності. Кермо не прослизає в руках, дрібні падіння не приносять подряпин, в прохолодний день захищають від вітру і бруду.

fsc17

7) Захисні шорти.

Ця частина захисту представляє із себе облягаючі тіло шорти, в які, в необхідних місцях, вшиті захисні панелі.
fsc18

8) Захисні штани - Штани, де, як і в шортах, в місцях найбільш частого пошкодження ноги, вшиті захисні вставки, і виконані штани з особливо міцної тканини.

fsc19

P.S. Як правило, використовується тільки найнеобхідніший захист-скажімо, шолом і наколінники. Рідко коли райдер для простих покатушек виряджається в весь набір екіпіровки. Хоча, як вже говорилося вище, для екстремального катання така екіпіровка просто необхідна.

Прочитано 53 разів

Вас можуть зацікавити

  • MTB велосипеди 26
  • MTB велосипеди 27.5
  • MTB велосипеди 29
7 300 грн.
Кількість:
14 750 грн.
Кількість:
11 990 грн.
Кількість:
12 900 грн.
Кількість:
14 700 грн.
Кількість:
9 390 грн.
Кількість:
11 500 грн.
Кількість:
Top